Bu, örnek bir blog gönderimidir.

Siteye giriş yaparsanız (Yazar Oturum Açma bağlantısı bu sayfanın en altındadır) tüm diğer mevcut makaleleri düzenleyebileceksiniz. Ayrıca, yeni bir makale oluşturabilir ve sitede başka değişiklikler yapabilirsiniz.

Makaleleri eklerken ve değiştirirken sitenizin nasıl değiştiğini ve çeşitli şekillerde nasıl özelleştirebileceğinizi göreceksiniz.

Devam edin, onu bozamazsınız.

Ana sayfanız, bir blog kategorisindeki en son dört makaleyi bir sütunda görüntüleyecek şekilde ayarlanmıştır. Ardından, sonraki dört eski makaleye bağlantılar var. Bu sayıları, site yöneticinizdeki blog sekmesindeki içerik seçenekleri ayarlarını düzenleyerek değiştirebilirsiniz. En üstteki menüde site yöneticinize bir bağlantı var.

Blog yazınızı iki kısma ayrıştırmak, tanıtım ve daha sonra tam uzunlukta ayrı bir sayfa yapmak istiyorsanız, mola vermek için Devamını Oku düğmesini kullanın.

Sitenizde önceden yapılandırılmış bazı yaygın olarak kullanılan modüller var. Bunlar:

  • Görüntüyü menünün altında tutan Görüntü Modülü. Bu, görüntüyü değiştirmek için düzenleyebileceğiniz Özel bir modüldür.
  • En Çok Okunan Başlıklar, makaleleri okundukları sayısına göre listeler.
  • Aylara göre liste dışı kalmış eski makaleler
  • Gönderilerinizi bir haber okuyucusunda okumak için kullanabileceğiniz haber beslemeleri.
  • Makalelerinizde etiketleme kullanıyorsanız görünecek Popüler Etiketler. Düzenleme yaparken Etiketler alanına bir etiket girin.

Bu modüllerin her biri, sitenizin Yöneticisi'ndeki Modül Yöneticisi'nde test edebileceğiniz birçok seçeneğe sahiptir. Farenizi bir modülün üzerine getirip düzenleme simgesini tıkladığınızda, o modül için bir düzenleme ekranına yönlendirilirsiniz. Düzenlediğiniz herhangi bir modülü daima kaydedin ve kapattığınızdan emin olun.

Joomla! sitenize dahil edebileceğiniz birçok modülü de içerir. Sitenizi geliştirirken Joomla Eklenti Dizininde bulabileceğiniz daha fazla modül eklemek isteyebilirsiniz.

Şablonlar, web sitenizin görünümünü ve hissini kontrol eder.

Bu blog, Protostar şablonu ile birlikte yüklenir.

Seçenekleri, üst menüdeki (oturum açtığınızda görülebilen) Siteniz Üzerinde Çalışmak, Şablon Ayarları bağlantısını tıklayarak düzenleyebilirsiniz.

Örneğin, site arka plan rengini, vurgulanan rengi, site başlığını, site açıklamasını ve kullanılan başlık yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Site yöneticisinde daha fazla seçenek bulunmaktadır. Eklenti Yöneticisini kullanarak yeni bir şablon da yükleyebilirsiniz.